وکیل مواد مخدر در اصفهان

وکیل مواد مخدر در اصفهان

 • خانه
 • وکیل مواد مخدر در اصفهان

 • آیا شما هم به دنبال وکیل مواد مخدر در اصفهان جستجوهای فراوانی کردید ؟

  آیا دوستان و آشنایان هرکدام یک وکیل مواد مخدر در اصفهان معرفی کرده اند که نمیدونید به کدام یکی از اونهمه وکلای مواد مخدر در اصفهان مراجعه کنید؟

  آیا تعداد تعریف و تمجیدها از حاذق بودن یا میزان علم و قدرت پیگیری و موفقیت در پرونده ها ،هر کدام از وکلای مواد مخدر اصفهان ذهن شما را مشغول کرده ؟

  بهترین وکیل عالی در اصفهان در پرونده های مواد مخدر، فردی است که ضمن آگاهی به تمامی قوانین مرتبط به جرائم مواد مخدر، همچون قوانین مرتبط با مجازات حمل، قاچاق و مصرف مواد مخدر، و نیز تبحر به عنوان یک وکیل کیفری در اصفهان از تجربه عملی و علمی مستمر و مرتبط در دادسرا و نیز دادگاه انقلاب در باب این پرونده ها و موضوعات مرتبط با قاچاق مواد مخدر و دیگر پرونده های قاچاق مثل اقسام زیر برخورداری کافی و اطلاعات کامل داشته باشد .  ابتدای تشکیل یک پرونده مواد مخدر بسیار حائز اهمیت است ،این موضوع بسیار قابل توجه بوده ، چرا که اصولا در دادگاه انقلاب بسیار سخت میتوان به کیفر خواست صادره از ناحیه دادسرای عمومی و انقلاب ایراد موثری گرفت .به همین لحاظ بهتر است شما جهت پرونده  دادگاه انقلاب خود در همان ابتدا به یک وکیل مواد مخدر در اصفهان رجوع  کنید.

  ما به شما خوش آمد میگوییم شما به درستی به وبسایت وکیل مواد مخدر خوب در اصفهان قدم گذاشته اید و اکنون در حال مطالعه دست نوشته های بهترین وکیل مواد مخدر اصفهان هستید .ما سعی داریم که همه مشکل شما را ابتدا با صبر بشنویم و همه راهکارهای تخفیف مجازات و حتی تبرئه شما را در ذهن خود مرور میکنیم .

  به تمام زوایای پنهان پرونده شما قصد آگاهی و اشراف داشته و مطمئنا میخواهیم شما هم ما را به عنوان یک وکیل قوی مواد مخدر در اصفهان و یک وکیل توانا و کوشا در پرونده های مواد مخدر به همه دوستان خود بشناسانید .آرزوی ما پیروزی شما در پرونده مواد مخدر است ،اما برایند این قصد حاصل تضمین نیست بلکه نتیجه سعی و تلاش و علم و تجربه و پیگیریهای وکیل مواد مخدر خوب اصفهان  است .

  دادگاه انقلاب


  و صد البته همین اکنون که شما در حال مطالعه این متن هستید مسلما انرژی مثبت شما موجب شده که اکنون در وب سایت وکیل مواد مخدر اصفهان مشغول مطالعه باشید .پس چه امیدی از این بهتر که ابتدا با آگاهی از تاریخچه و انواع مواد مخدر و جرم و میزان مجازات مواد مخدر در قسمت بعدی با ما همراه و همگام گردید .

  خواننده محترم این مطالب لطفا به دقت به این نکته توجه فرمایید که به دلیل اهمیت ویژه فرایند رسیدگی و صدور حکم در پرونده های مواد مخدر نمیتوان این چنین پرونده هایی را به هر وکیل پایه یک دادگستری سپرد ،چرا که جدای از مبحث مهارت وکیل خوب مواد مخدر در اصفهان در پرونده های مواد مخدر ،به دلیل ماهیت این جرایم که از زمره جرایم با جنبه صرف عمومی یا به همان زعم گفتار همگانی در لسان عوام دارای جنبه دولتی میباشند اولا باب گذشت در این گونه جرایم منتفی میباشد و ثانیا باب بسیاری از تخفیفات که در جرایم عمومی برای فرد مرتکب متصور است.

  و از دیدگاه قانونگذار وضع گردیده در این قسم جرایم راهبردی نداشته یا به ندرت میتوان باب تخفیف را مطرح کرد ،لکن اصولا در هنگام عدم دفاع قاطع در مرحله تجدید نظر بهترین راهکار معمولا تمکین به حکم و در خواست ماده ۴۴۲ قانون آیین دادرسی کیفری مبنی بر 
  در تمامی محکومیت های تعزیری در صورتی که دادستان از حکم صادره درخواست تجدید نظر نکرده باشد .

  محکوم علیه میتواند پیش از پایان مهلت تجدیدنظر خواهی با رجوع به دادگاه صادر کننده حکم ، حق تجدیدنظرخواهی خودرا اسقاط یا درخواست تجدیدنظر را مسترد نماید و تقاضای تخفیف مجازات کند ، دراین صورت دادگاه در وقت فوق العاده با حضور دادستان به موضوع رسیدگی و تا یک چهارم مجازات تعیین شده را کسر می کند ، این حکم دادگاه قطعی است .


  دیدگاههای حقوقی و تحقیقی بهترین وکیل مواد مخدر اصفهان چه مواردی را در بر میگیرد ؟
   


  اعتياد به عنوان يكي از بحرانهاي چهارگانه قرن بيست و يكم ميباشد كه همه جوامع را درگير كرده است. در حال حاضر با توجه به نرخ رشد سالانه اعتياد  ۸% و رشد جمعيت زير ۱%، تعداد مصرفكنندگان مواد افيوني ۶ ميليون نفر برآورد ميشود به علاوه شيوع اعتياد در جوانان رو به رشد است به طوري كه سن ابتلا به اعتياد در ايران طي دو دهه اخير به شدت كاهش يافته و به زير ۲۰ سال و گاهي به دوره راهنمايي 
  رسيده است.


  انواع اعتياد به مواد مخدرسه قطب دارد که از سوی وکیل قدر و کارکشته مواد مخدر در اصفهان بیان میشود :


  قطب اول: ماده مورد استفاده و تأثيرات آن بر ارگانيسم؛

   قطب دوم: شخصيت فرد معتاد و تمام عوامل عاطفي مربوط به آن؛


  قطب سوم: نقش محيط افراد معتاد در دورانهاي مختلف زندگي و ساير محيطهاي زيستي است كه فرد 
  جبراً در آنها قرار ميگيرد.  

  تاریخچه پیدایش تنباکو

   

  وقتي كريستف كلمب نيمكره غربي را كشف كرد، در يادداشت روزانه خودآورده بوميان، برگها را به صورت درهم پيچيده شده يا در چپق، آتش ميزنند و دود آن را وارد دهان خود ميكنند اين برگها تنباكو بوده اند.

  بعضي كاشفان اوليه به تدخين دست زدند و احتمالاً به دليل لذت آن، برگهاي تنباكو را در اوايل سده ۱۵۲۲ ، با خود به اروپا بردند كه مورد استفاده مقاصد پزشكي قرار ميگرفته است. عده اي آغاز رواج و استعمال گسترده ترياك را در ايران از زمان ناصرالدينشاه قاجار ميدانند. استعمارگران خارجي با ايادي داخلي در اين دوره خصوصاً از سال ۱۸۵۱ ميلادي به بعد عملاً در ترويج و اشاعه مواد افيوني و مخدر كوشيدند.
     

  انواع و اقسام مواد افیونی و مخدر  


   عبارت است از  ۱.سستی زا  ۲.توهم زا   ۳.توان افزا 

  مواد سستى ‏زا:


  موادى هستند كه مصرف آن بر روى سلسله اعصاب مصرف‏ كننده اثر گذاشته و در نتيجه فعاليت فكرى و بدنى او را سست نمايد.

    اين مواد به دو دسته تقسيم مي‏شوند:

   طبيعى ، مانند : استحصالات گياه خشخاش، ترياك، شيره ترياك، مرفين
   مصنوعى ، مانند : هروئين، متادون ، پاپاورين، پتيدين، انواع و اقسام قرص هاى مسكن و آرام ‏بخش


  مواد توهم‏ زا:


  با مصرف اين مواد فرد دچار اوهام حسى و بصرى مي ‏شود. اين مواد را هالوسينوژن مي‏ گويند:


    طبيعى ، مانند : استحصالات گياه شاهدانه،حشيش، بنگ، ماري‏جوانا، گراس، چرس؛ مسكالين، جو سياه آفت ‏زده، برخى از قارچهاى حاوى مواد توهم ‏زا، دانه‏ هاى نوعى نيلوفر وحشي
   مصنوعي ، مانند : ال.اس.دي(L.S.D) ، دي‏ متيل تريپتامين (D.M.T) دي‏ اتيل تريپتامين(D.E.T)
   

  مواد توان‏ افزا:

   

  مصرف آن بر روى سلسله اعصاب تأثير گذاشته و در نتيجه فعاليت فكرى و بدنى مصرف‏ كننده بيشتر و باعث هيجان مي‏ شود. اين مواد به دو دسته تقسيم مي‏ شوند كه عبارتند از:

   طبيعي ، مانند : برگ كوكا، كوكائين، كراك، برگ و ساقه برخى درختان مثل خات و كراتم و ناس

   مصنوعي ، مانند : آمفتامين، متيل آمفتامين، تركيبات آمفتامين‏ها

  سستي زاها:

  خشخاش:

  قدمت آشنايي بشر با خشخاش به حدود هفت هزار سال پيش مي رسد. در اواسط بهار، بعد از اين كه گلهاى رنگارنگ ان كم‏ كم شروع به ريختن مي‏ كند، از ميان گلها كپسول ظاهر مي ‏شود كه به آن گرز خشخاش مي‏ گويند.

  اين گرزها در اواخر بهار و اوائل تابستان داراى پوست سبزى است كه به زردى مى ‏گرايد. البته، قبل از اين كه ميوه گياه خشك و زرد شود به روش خاص مبادرت به تيغ زدن آن مي‏ نمايند. اين كار به وسيله افرادى
  كه تجربه خاصى در تيغ زدن دارند، انجام مي‏شود.

  آنان در ساعات اوليه شب با تيغهاى مخصوص و با ايجاد چندين شيار افقى و يا عمودى و يا مورب بر روى گرزها مبادرت به تيغ زدن مي‏نمايند. صبح روز بعد، شيره سفيد رنگى از محل شكافهاى گرز به بيرون ترشح مي‏كند و در مجاورت هوا به صمغ قهوه‏اى رنگ تبديل گرديده در پياله مخصوص جمع‏ آورى و براى ترياك مالى آماده و به صورت لول روانهبازار قاچاق مي ‏شود.

   

  ترياك
  تاريخچه:

  تریاک


  قديمى ‏ترين و مشهورترين ماده مخدر است كه از گياه خشخاش به دست مي‏ آيد.درحدود سه هزارو چهارصد سال قبل از ميلاد مردم سواحل رودخانه دجله وفرات ترياك را در زمين هاي پست بين االنهرين پرورش مي دادند.سومري ها آن را گياه لذت مي ناميدند.و در نوشته هاي هومر از آن نام برده شده است.


  شكل ظاهرى:

  ترياك شيره منعقد شده تخمدان كال بوته خشخاش است كه از نظر علمى به پاپاور معروف است. ترياك آماده مصرف، ماده ‏اى است خميرى به رنگ قهوه‏اى كه بر حسب نوع و منطقه كشت خشخاش و آب و هواى منطقه پرورش از قهوه‏اى روشن تا تيره وجود دارد نامهاى ديگر آن افيون، اپيوم و ترياق مي‏ باشد.

  الكالوييد:

  ترياك داراى تركيبات بسيارى است كه تاكنون ۲۵ نوع موثر آن شناخته شده است. مهمترين آلكالوييدهاى ترياك عبارتند از مرفين، ناركوتين، پاپاورين، تبائين، كدئين و نارسئين..
   
  نحوه مصرف:
   تدخين به وسيله وافور و يا با وسيلى مانند آن مثل قليان، قلقلي، سيخ و سنگ
   استفاده به صورت قرص
  حل كردن در آب يا چاى و نوشيدن آن.

  عوارض:
  مغز: وابستگى (اعتياد)، بي‏خوابى هنگام شب، خواب الودگى در طى روز.
   تغييرات شخصيتي
  كاهش علائق و انگيزه‏ها
  كاهش احساس مسئوليت
  كاهش توجه به تحصيل، شغل و خانواده
  افسردگى و بي قراري، پرخاشگري، اغماء به دنبال مصرف زياد
  - گوارش: تهوع و استفراغ، كاهش اسيد معده و اختلال در هضم غذا، كاهش فعاليت روده ‏ها و يبوست مزمن، بي‏ اشتهايى و كاهش وزن، سوء تغذيه، خشكى دهان، اختلال در كبد
   پوست: خارش، تيره شدن رنگ پوست، تيرگى لبها، كهير
   بيضه و تخمدان: كاهش توان و ميل جنسي، بهم خوردن دوره ‏هاى قاعدگى در زنان
  - تضعيف دفاع بدن عليه بيماريها: بي ‏حسى و عدم تعادل بدني‏، عفونت ريه، يست تنفسى به دنبال مصرف زياد، انقباض مردمك چشم

  شيره ترياك:
  پس از تيغ زدن گرز خشخاش، ماده ‏اى شيرى رنگ از آن خارج مي ‏شود كه به آن شيره ترياك گويند. اين شيره در مجاورت هوا تيره شده به رنگ قهوه ‏اى تبديل مي ‏گردد.

  مرفين:
  مرفين از كلمه مورفئوس خداى رويايى يونان باستان مشتق شده است و يكى از اجزاى اصلى و اساسى ترياك است كه به طور متوسط از هر ۱۰ كيلوگرم ترياك يك كيلوگرم مرفين تهيه مي‏شود. رنگ آن به صورت كرم روشن و گاهى اوقات به رنگ آرد نخودچى و مزه آن تلخ است. ذرات آن در زير ذره‏ بين شبيه كريستال هاى سوزنى است.
  از نظر دارويي، ضد درد بوده، با اثرات رخوت ‏زيى كه بر روى مغز دارد، باعث كنترل دردهاى شديد مي‏ شود و به همين خاطر مصرف مجاز آن فقط در بيمارستانهاست.
   

  هروئين:


  هروئین
  هروئين از كلمه هيروس يا هيرو به معنى مرد قهرمان گرفته شده است. البته اين كلمه به معنى زن قهرمان، زن برجسته، زنى كه خدمات بزرگى به عالم بشريت كرده و زن ايده ‏آل نيز اطلاق مي‏شود.

  هروئين يكى از تركيبات مرفين مى ‏باشد كه با عمل استيلاسيون بدست مى آ‏يد.اين ماده به رنگ سفيد مايل به كرم داراى طعمى تلخ و بى ‏بو است كه پس از مدتى نگهدارى بوى ترشى و سركه مي‏ دهد.

  نحوه پيدايش:

  هروئين، قوي‏ترين و مخرب‏ترين ماده مخدر دنيا به شمار مى آيد كه در سال۱۸۷۴ توسط يك دانشمند انگليسى ساخته شد و تحقيقات بيشتر را درباره اين ماده دانشمندان آلمان در سال ۱۸۹۰ تكميل نموده و آن را به عنوان دارو معرفى نمودند.


  در ايران اولين لابراتور هروئين‏ سازى در سال ۱۳۳۴ ايجاد گرديد. نحوه ساخت و استخراج هروئين از ترياك به عده‏ اى آموخته شد كه باعث به وجود آمدن لابراتوارهاى بيشترى در سطح كشور گرديد.

   
  نحوه استعمال:

  هروئين از طريق كشيدن از راه مجارى تنفسي، تزريق داخل رگها و تزريق زير جلدى استعمال مي‏شود.در استعمال تزريقي، ابتدا معتادان از رگهايى كه جلوى ساعد دستها نمايان است استفاده كرده، پس از آن كه مدت طولانى از تزريق نقاط مختلف دستها گذشت و ديگر اين نقاط جوابگو نبود ، به ترتيب نوبت به پشت دست، ساق پا، گردن و در نهايت به بيضه‏ ها مي‏رسد. تزريق در بيضه‏ ها آخرين مرحله اين گونه معتادان است.
  عوارض:
   مغز : وابستگي، افسردگي
  ۱. تغييرات شخصى
  ۲.كاهش علائق و انگيزه ها.-
  ۳.كاهش احساس مسؤليت.-
  ۴.كاهش توجه به تحصيل ، شغل و خانواده.-
   ۵.بي‏خوابى هنگام شب، خواب‏ آلودگى در طى روز، پرخاشگري، آبسه چركى مغز، عفونت مغز، بيماريهاى مختلف ناشى از مرگ بخشى از سلولهاى مغزى و نخاع به دنبال مصرف زياد.
  ۶. گوارش : تهوع و استفراغ، كاهش اسيد معده و اختلال در هضم غذا بى ‏اشتهايى و كاهش وزن
  ۷. كليه : ناتوانى در تخليه ادرار، نارسايي، عفونت كليه
  ۸. پوست : خارش، تيره شدن رنگ پوست، تيرگى لبها، كهير، عفونت پوست
  ۹. ريه : انسداد ناگهانى رگهاى تغذيه كننده ريه، عفونت ريه، ايست تنفسى به دنبال مصرف زياد
  ۱۰. قلب : نارسايى قلب، بهم خوردن نظم ضربان قلب، عفونت كليه داخلى و دريچه ‏هاى قلب
  ۱۱. عروق و خون : سخت شدن ديواره عروق، التهاب عروق، عفونت عروق
  ۱۲.كبد : اشكال در كار كبد، عفونت و التهاب كبد، بيمارى مزمن كبد
  ۱۳. بيضه و تخمدان : كاهش ميل جنسي، كاهش توان جنسى


  متادون:

  يك ماده مخدر مصنوعى است كه در جنگ جهانى دوم به علت كمبود مرفين براى تسكين مجروحين به وسيله آلمانى ها ساخته شد. در حقيقت متادون يك داروى برطرف‏ كننده درد است كه براى تسكين سرفه هم از آن استفاده مي‏كنند. گرچه متادون خود يك ماده اعتيادآورنده قوى است ولى به عنوان يك داروى پزشكى براى ترك و معالجه معتادان به ترياك، هروئين و مرفين از آن استفاده مي‏ كنند. اثرات دارويى آن تا حدى شبيه به مرفين بوده، با اين تفاوت كه پس از مصرف، مدت بيشترى طول مي‏كشد تا اثرات آن ظاهر شود و به مدت طولانى ‏تر در بدن باقى مي ‏ماند.

  كدئين:

  يكى از مشتقات معروف ترياك است كه ۰/۲الى ۰/۸ درصد آن را تشكيل مي‏دهد و به عنوان مسكن در اشكال مختلف قرص، كپسول و شربت در پزشكى كاربرد دارد. اثر كدئين در حدود اثر مرفين است و در صورتى كه زياد مصرف شود علائمى مانند اثرات مرفين خواهد داشت. نحوه مصرف آن به صورت تزريقى و خوراكى مي‏باشد.

  پاپاورين:

  يكى از مشتقات مؤثر ترياك مي‏باشد كه سفيد كريستالى است و از نظر زهرآگين بودن حد وسط مرفين و كدئين است. ماده ‏اى است نشاط آور و محرك. كار عضلات صاف مثل روده را كند كرده و باعث شل شدن آنها مي‏گردد. در برونشها و رگها انبساط ايجاد نموده و در آب نامحلول است و در الكل حل مي‏شود.

  پتيدين:

  اين ماده هم مثل متادون از داروهاى سستي‏ زاى مصنوعى مي ‏باشد كه قدرت ضد درد آن از مرفين كمتر است و عضلات بدن را سست و شل مي‏ كند.

  مواد توهم زا:

  شاهدانه:


  شاهدانه

  بوته ‏اى است شبيه گزنه كه بلنديش تا ۲ متر مي‏رسد. گياه نر و ماده آن به صورت جداگانه بوده داراى برگهاى انبوه دراز و كنگره ‏دار مي‏باشد كه ميوه آن در سر شاخه به صورت خوشه نمايان است. اصولا شاهدانه براى روغن گيرى و خوراك طيور استفاده مي‏شود. بو داده و برشته آن را مردم به صورت تفنن مي‏خورند. نام لاتين اين گياه كانابيس است.

  اگر از سر شاخه‏ هاى به گل نشسته گياه ماده چسبنده‏اى به نام رزين كه در حال ترشح است جمع ‏آورى و خشك شود، در واقع حشيش به دست آمده است. اين گياه در آمريكاى شمالى به نام ماري‏جوانا يا چرس، در انگليس به گراس، در فرانسه ادب، در هندوستان بنگه و گنجا، در خاور نزديك و خاورميانه حشيش، در افريقاى جنوبى دگا، در سوريه و لبنان حشيشه ‏الكيف، در تركيه اسر يا اسرا، در افريقاى مركزى كامبا، در اسپانيا و در ديگر كشورها به اسامى مختلفى چون ويد، پات، شانگ، چاراز، مكونا و غيره شهرت دارد.

  در هر حــال هــر اســم و نــامــى بر ايــن گياه و مشتقات آن نهاده شود، اثرات توهم ‏زايى آن همچنان پابر جاست در اينجا به حالاتى كه پس از استعمال حشيش و ماري‏جوانا در مصرف كننده روى مي‏دهد به طور اختصار اشاره مي‏ كنيم:

  . در اثر نشئه شدن اشياى مجاورش را بزرگتر و يا كوچكتر مى بيند.
  . اشتهاى كاذب و ميل به مصرف غذا پيدا مي ‏كند.
   احساس قدرت عجيب در خود داشته و دست به اعمال وحشيانه و جنون ‏آور و خشونت زا زده و احساس پرواز كردن و سفر در آسمان و نوعى انبساط خاطر و آرامش و اعتماد به نفس كاذب پيدا مي‏كن.
  . فرد به خواب عميقى فرو مى ‏رود

  حشيش:
  ماده ‏اى به رنگ سبز تيره و گاهى قهوه ‏اى مايل به سبز شبيه حنا كه از گل، برگ و ساقه گياه شاهدانه مؤنث و از ترشحات چسبنده آنها به صورت صمغ به دست مي آ‏يد. حشيش حاوى ماده‏اى شيميايى به نام T.H.C تترا هيدرو كانا بينول است كه ماده مؤثر آن به شمار مي ‏رود. حــشيـش در طــبــقـه ‏بـنـدى مـواد مخدر، جزء مواد توهم‏ زاى طبيعى مي ‏باشد.   آثار مصرف حشيش:
  . تغيير در درك رنگ و صدا
  . افزيش اشتهاى كاذب
  . تند شدن ضربان قلب
  . قرمزى چشم
  . اختلال حافظه، گيجى و بي‏توجهى به اطراف
  . به هم‏خوردگى تعادل حركتى
   علائم روانى شديد، مانند شنيدن صداهاى غير واقعي، صحبتهاى نامربوط، توهم و هذيان، اختلال توجه، احساس كند شدن گذر زمان، سرخوشى و خنده خود به خود.

  عوارض مصرف طولانى حشيش:
  . بيماريهاي تنفسى مزمن و سرطان ريه
  . نازايى در زن و عقيمى در مرد
  . از بين رفتن سلولهاى مغزى (پوك شدن مغز)
  . التهاب و انسداد مزمن مجارى تنفسى
  . اختلال روانى شديد و پيدار
  . كم شدن علاقه و انگيزه براى زندگي، شغل و روابط اجتماعى و خانوادگى
  . سندرم بي‏ انگيزگى (نااميدي، بي ‏تفاوتى و بي ‏مسئوليتى در مقابل امور جارى زندگى)
  . تشنج

  علائم ترك حشيش:

   تحريك ‏پذيري، بي ‏قرارى و اضطراب
  اختلال خواب و بي ‏اشتهاي
  تعريق و لرزش
  اسهال، تهوع و استفراغ
   دردهاى عضلانى
  افزيش درجه حرارت


  بنگ:

  سر شاخه‏ هاى گلدار يا به ميوه نشسته و خشك شده بوته شاهدانه – اعم از ينكه ماده رزينى آن را قبلا گرفته يا نگرفته باشند – بنگ ناميده مي‏ شود.   مارى ‏جوانا: در آمريكا برگها و گلهاى شاهدانه آمريكايى را خشك مي‏كنند و از آن توتون سبز رنگى به دست مي‏ آورند كه همان ماري‏ جواناست. چون اين توتون خيلى زبر است براى پيچيدن آن از چندين دور كاغذهاى سفيد يا قهوه ‏اى رنگ استفاده مي‏كنند و آن را ريفر مى ‏نامند.

  مشتاقان آن را به صورت دسته‏ جمعى در محل هايى به نام تي‏پاد تدخين مي‏كنند. اين سيگار به كندى مي‏سوزد و خيلى زود خاموش مي‏گردد، به همين علت معتادان با پكهاى سريع و دسته‏ جمعى مانع خاموش شدن آن مي ‏شوند و براى اين كه از اين سيگار استفاده كامل بشود در اماكن سر بسته استعمال مي‏گردد.

  گراس:

  در زبان انگليسى به معنى علف است و در اصطلاح همان بنگ و ماري‏جواناست. برگهاى بوته شاهدانه كه در واقع مثل علف است جمع ‏آورى كرده، مانند سيگار مصرف مي ‏كنند، گاهى هم آن را مثل چاى دم كرده و مي ‏خورند.

  چرس:
  چرس
  همان حشيش است كه از رزين آماده شده از سر شاخه‏ هاى گلدار و به ميوه نشسته گياه بالغ شاهدانه تهيه مي‏شود و از انواع ديگر ان مرغوبتر است.
   
  مسكالين:
  ماده اصلى و فعال كاكتوس است (معمولا اين كاكتوسها به نام پيوت معروفند) كه قرنهاست به عنوان دارويى سحرآميز براى درمان دردها مصرف مي ‏شود.

  نحوه تهيه آن به اين صورت است كه تكه‏ هايى از قسمت فوقانى اين گياه را بريده و پس از خرد كردن مي ‏جوند و يا با ساييدن آن را به صورت پودر درآورده و با ريختن به داخل كپسول، مورد استفاده قرار مي‏دهند.

  ال.اس.دي:
    مخفف “ اسيد ليزرژيك دى اتيل اميد ” ماده نيمه تركيبى است كه در لابراتور به دست مى ‏آيد. اين ماده به صورت طبيعى در چاودار آفت زده وجود دارد. بر روى آن قارچى به رنگ مس نشو و نما مي‏كند كه آرگو ناميده مي‏شود. اين قارچ حاوى اسيدى به نام اسيد ليزرژيك مي‏باشد و مشتقات آن توهم ‏زا مي‏ باشد.

  يكى از عوارض مصرف، تيره شدن مردمك چشم و ايجاد خطوط رنگين به هنگام بسته ‏شدن چشمها در منطقه بينايى است. عمق تصاوير و اشيا در نظر مصرف‏ كننده تشديد شده و اشياى ثابت ممكن است در نظرش به حركت درآيند، گاهى حالت تهوع، سرد شدن بدن و لرزش احساس مي‏شود.

  قدرت شنوايى تشديد شده و زمزمه‏ هاى نامفهوم به گوش مي‏رسد. حس زمان و گذشت آن در حد بسيار زيادى كند مي‏شود. انطباق فكر از بين رفته و هر چه ميزان مصرف بيشتر باشد تجزيه و تحليل منطقى كمترى در ذهن به وجود مي ‏آيد.

  دى . ام . تى: 

  يكى از مواد توهم ‏زا مي‏ باشد كه معمولا معتادين ال . اس . دى از اين ماده استفاده مي ‏كنند. آثار آن شبيه ال. اس .دى است. كسانى كه به دنبال راه گريز سريع از واقعيتها هستند از ان مصرف مي‏كنند. اگر از راه دهان مصرف شود توليد دل ‏درد مي ‏كند. بنابرين يا از راه تزريق عضلانى استعمال و يا با توتون و ماري‏جوانا مخلوط كرده دود مي‏ كنند.

  مواد توان افزا:

  كوكا:


  گياهى است كه در ارتفاع ۶۰۰ تا ۲۰۰۰ مترى از سطح دريا در دامنه باخترى كوههاى آند كه هواى معتدل و مرطوبى دارد مي‏رويد. ارتفاع اين گياه به ۲ متر هم مي‏رسد و برگهايى دارد كه شكل و رنگ و ابعاد آن ياد آور درخت زيتون است. گياه كوكا حاوى ماده توان‏ا فزا ست كه مصرف آن سبب فعال شدن مركز بي‏خبرى و سرخوشى در مغز مصرف كننده مي‏شود. ماده حاصل از برگ كوكا، كوكائين ناميده مي‏شود.


  كوكائين:

  يكی از موادمخدر توان‏ افزاى طبيعى مي‏ باشد كه از برگ كوكا تهيه مي‏شود كشورهاى بوليوي، كلمبيا و پرو بزرگترين محل رشد و نمو كوكا به شمار مي‏روند. نخستين بار بوميان كشور “پرو” از برگ اين درخت براى تسكين درد و رفع خستگى استفاده نمودند.

  اعتياد به آن جنبه روانى دارد. كوكائين ماده مؤثر رگ برگهاى اين گياه است كه به ارى تاكسيلين شهرت دارد. رنگ آن سفيد شفاف و همانند كريستال ريز مي‏باشد و با مختصر تكانى بلورهاى ريزان بر روى هم مي‏غلتند.

  اين ماده، يك ضد درد موضعى بسيار قوى است، از پوست و مخاط بينى هم جذب مي‏شود. گرد كوكائين از راه بينى استنشاق و يا در رگ تزريق مي‏شود كه خاصيت آن، ايجاد نيرو و هيجان، كاهش احساس گرسنگى مى ‏نمايد و استعمال زياد آن موجب جنون مي‏شود. نامهاى خيابانى آن كوك، كاندي، هپى مي‏باشد.

  كراك:


  مشتقى از كوكائين است كه جنبه اعتيادآورى آن بسيار زياد و اثرات جانبى آن دهشتناك است. در واقع كراك، كوكائينى است كه دستكارى شده و غالبا با پيپ هاى شيشه‏اى دود مي‏شود. براى معتاد شدن به كراك فقط چند پيپ كراك كفايت مي‏كند.
   

  خات يا قات:


  خات علاوه بر اين كه به صورت وحشى رشد مى ‏كند، عمدتا در مناطق مشخصى از شرق افريقا و شبه جزيره عربستان كشت مي‏شود. برگهاى اين گياه با توجه به خواص محركشان به صورت جويدنى مصرف مى ‏شوند، به طورى كه به مصرف‏ كننده احساس نشاط داده و تا حدودى جلوى گرسنگى را مي‏گيرد.

  طعم آن تلخ است و مصرف آن بيشتر در عصر و اوائل شب صورت مي‏گيرد. كشورهاى توليدكننده، مقادير انبوهى محموله‏ هاى منجمد، خشك و واكيوم شده خات را به اروپا و ساير نقاط جهان ارسال مي‏كنند.


  اين محموله در كشورهاى مزبور توسط اتباع كشورهاى توليد كننده مصرف مي‏شود. برخى كشورها جهت محدود كردن واردات يا مصرف خات تدابيرى اتخاذ كرده ‏اند. خات در حال حاضر تحت كنترل مقررات بين ‏المللى قرار ندارد.

  كراتم:

  درختى است كه در تايلند مي‏ رويد. مردم آن سرزمين برگهاى تازه آن را مي‏جوند و يا آن را خشك كرده مانند سيگار مي‏كشند. خاصيت ماده مؤثر اين درخت، توان ‏افزيى است و احساس نشاط و هوشيارى كاذب مختصرى نيز در مصرف ‏كننده به وجود مى ‏آورد. 

  ناس:


  در بسيارى از منابع آمده است، ناس بوته ‏اى است كه در افغانستان و پاكستان مى ‏رويد.

  برگهاى آن را اگر تازه باشد ، مي‏جوند و خشك كرده آن را مثل حنا كوبيده در زير لثه قرار مي‏دهند.

  براى تأثير بهتر و بيشتر، كمى خاك سيگار يا آب آهك به آن اضافه مي‏كنند. مصرف‏ كنندگان آن احساس گرمى و نشاط مي‏كنند، ولى اثر آن به مراتب از ساير مواد محرك كمتر است. 

  آمفتامين: 

  شیشه

   

  گروه وسيعى از داروهاى محرك (توان‏ افزا) هستند كه باعث تحريك و فعاليت سلسله اعصاب مركزى مى ‏شوند و به اشكال قرص، كپسول، پودر و مايع وجود دارند   جرائم مربوط به مواد مخدر را می توان به چند دسته کلی تقسیم بندی نمود که عبارتند از:


  کشف هر گونه ماده ای که از لحاظ علمی ، بتوان نام مواد مخدر را بر آن اطلاق نمود؛ هرگونه ساخت، تبدیل و یا تولیدی که منتج به ماده مخدره گردد؛ هرگونه نقل و انتقالی در این زمینه از قبیل: صادرات، واردات، توزیع، ارسال و … ؛ خرید و فروش هر نوع مواد مخدر؛ هرگونه نگهداری و یا پنهان کردن مواد مخدر حتی اگر برای منافع شخصی نباشد؛ هرگونه استعمال مواد مخدر از قبیل مصرف اعتیادی، تفننی، تفریحی و یا اتفاقی؛ هر گونه مباشرت و یا معاونت و مداخله در جرائم مربوط به مواد مخدر      در کدام دادگاه به جرائم مواد مخدر رسیدگی میشود ؟


  منطبق باماده ۳۰۳ قانون آیین دادرسی کیفری، رسیدگی به جرائم مربوط به مواد مخدر در صلاحیت دادگاه انقلاب می باشد. آرای این دادگاه بر طبق قانون جدید آیین دادرسی کیفری ، قابلیت اعتراض در دادگاه تجدید نظر استان برای جرائم دیگری نیزامکان اعتراض در دیوان عالی کشور را دارد.

   

    گفتار حقوقی بهترین وکیل مواد مخدر اصفهان در خصوص قاچاق کالا و ارز چیست ؟  

    وفق ماده ۱ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز: «هر فعل یا ترک فعلی است که موجب نقض تشریفات قانونی مربوط به ورود و خروج کالا و ارز گردد و بر اساس این قانون و یا سایر قوانین، قاچاق محسوب و برای آن مجازات تعیین شده باشد، در مبادی ورودی یا هر نقطه از کشور حتی محل عرضه آن در بازار داخلی کشف شود.» قاچاق کالا و ارز محسوب می‌شود)  

  اهم مصادیق قاچاق کالا و ارز که به صورت تمثلی در ماده ۲ این قانون آمده به شرح ذیل می‌باشد:

  الف) برنگرداندن کالای اظهار شده به‌عنوان خروج موقت یا کران‌بری به کشور در مهلت مقرر در صورت ممنوع یا مشروط بودن صادرات قطعی آن کالا؛

  ب) اضافه کردن کالا به محموله عبوری (ترانزیتی) خارجی و تعویض یا کاهش محموله‌های عبوری در داخل کشور؛

  پ) اظهار کالا به گمرک با ارائه اسناد و یا مجوزهای جعلی؛

  ت) تعویض کالای صادراتی دارای پروانه، مشروط بر شمول حقوق و عوارض ویژه صادراتی برای کالای جایگزین شده؛

  ث) ورود کالای موضوع بند (ر) ماده(۱۲۲) قانون امور گمرکی مصوب۲۲/۸/۱۳۹۰؛

  ج) اظهار کالای وارداتی با نام یا علامت تجاری ایرانی بدون اخذ مجوز قانونی از مراجع ذی­ربط با قصد متقلبانه؛


  چ) واردات کالا به صورت تجاری با استفاده از تسهیلات در نظر گرفته شده در قوانین و مقررات مربوط برای کالاهای مورد مصرف شخصی مانند تسهیلات همراه مسافر، تعاونی‌های مرزنشینی و ملوانی در صورت عدم اظهار کالا به‌عنوان تجاری به تشخیص گمرک؛


  ح) خروج کالاهای وارداتی تجمیع شده مسافری و کالاهای مشمول تسهیلات مرزنشینی و ملوانی از استان‌های مرزی، بدون رعایت تشریفات قانونی؛


  خ) ورود، خروج، خرید، فروش و حواله ارز بدون رعایت ضوابط تعیینی توسط دولت و بدون مجوزهای لازم از بانک مرکزی؛

  د) عرضه کالا به استناد حواله‌های فروش سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی و یا سایر دستگاه‌ها مشروط بر عدم مطابقت با مشخصات حواله؛

  ذ) عرضه کالاهای وارداتی فاقد شناسه کالا و شناسه رهگیری در سطح خرده‌فروشی با رعایت ماده (۱۳) این قانون؛

  ر) هرگونه اقدام به خارج کردن کالا از کشور برخلاف تشریفات قانونی به شرط احراز در مراجع ذی­صلاح با استناد به قرائن و امارات موجود؛


  ز) سایر مصادیق قاچاق به موجب قوانین دیگر؛
    رز به پول رایج خارجی شامل از اسکناس ، مسکوکات ، حواله‌های ارزی و سایر اسناد مکتوب یا الکترونیکی است.ارز در مبادلات بانکی و اقتصادی کاربرد دارد. به چه مواردی قاچاق ارز گفته می‌شود ؟ هر معامله ارزی که یک طرف معامله دارای مجوز از بانک مرکزی نباشد مصداق قاچاق ارز می‌باشد. معامله ارزی شامل خرید ، فروش و حواله توسط اشخاصی غیر از صرافی ، موسسه مالی و اعتباری و بانک می‌باشد.

  وارد کردن و یا خارج کردن ارز بدون رعایت کردن تشریفات قانونی و یا از مسیرهای غیرمجاز
  معامله فردایی ارز که توسط صرافی یا … انجام گیرد. معامله فردایی به معامله‌ای گفته می‌شود که تحویل ارز و ریال به روزهای آینده موکول می‌شود اما منجر به تحویل ارز نمی‌شود و یا قصد طرفین تنها تسویه تفاوت قیمت ارز است.

  اگر کارگزاری عملیات ارزی را با اشخاصی در خارج از کشور که مجوز لازم را ندارند مصداق قاچاق ارز می‌باشد.

  کارگزار شخصی است که ما به ازای ارز معامله شده را در کشور دریافت می‌کند.
  عرضه کردن ، حمل و یا نگهداری ارزی که فاکتور معتبر و یا مجوز لازم را ندارد مصداق قاچاق ارز می‌باشد. مجازات قاچاق ارز طبق قانون مبارزه با قاچاق ارز و کالا مجازات به این‌گونه آمده است : “اگر شخصی مرتکب قاچاق ارز شود ، علاوه بر ضبط ارز ، به پرداخت جریمه نقدی ارز ورودی ، یک تا دو برابر بهای ریالی آن و جریمه نقدی ارز خروجی ، دو تا چهار برابر بهای ریالی آن محکوم خواهد شد.”


  تحلیل ماهیت قاچاق انسان توسط بهترین وکیل مواد مخدر اصفهان چیست ؟

    

   این جرم که در صلاحیت دادگاه انقلاب قرار دارد عبارت است از جا به جایی انسان از طریق اغفال، اجبار، تهدید یا مانند آن برای بهره کشی فرد به ویژه بهره کشی جنسی است. بزه دیده قاچاق انسان اداره زندگی خود را از دست داده در معرض بهره کشی دیگران قرار می گیرد. عامل فشار و اجبار در همه ی مراحل یا بخشی از مراحل قاچاق انسان مشهود است.

      مجازات قاچاق انسان

     ماده ۳ ـ چنانچه عمل مرتکب «قاچاق انسان» از مصادیق مندرج در قانون مجازات اسلامی باشد مطابق مجازات‌های مقرر در قانون یادشده و در غیراین صورت به حبس از دو تا ده سال و پرداخت جزای نقدی معادل دوبرابر وجوه یا اموال حاصل از بزه یا وجوه و اموالی که از طرف بزه دیده یا شخص ثالث وعده پرداخت آن به مرتکب داده شده است، محکوم می‌شود.

  تبصره ۱ ـ چنانچه فرد قاچاق شده کمتر از هجده سال تمام داشته باشد و عمل ارتکابی از مصادیق محاربه و افساد فی الارض نباشد، مرتکب به حداکثر مجازات مقرر در این ماده محکوم می‌شود. تبصره ۲ ـ کسی که شروع به ارتکاب جرائم موضوع این قانون نماید لیکن نتیجه منظور بدون اراده وی محقق نگردد، به شش ماه تا دو سال حبس محکوم می‌گردد.

  تبصره ۳ ـ مجازات معاونت در جرم «قاچاق انسان» به میزان دو تا پنج سال حبس حسب مورد و نیز جزای نقدی معادل وجوه یا اموال حاصل از بزه یا وجوه و اموالی که از طرف بزه دیده یا شخص ثالث وعده پرداخت آن به مرتکب داده شده است، خواهد بود.
  چنانچه فرد قاچاق شده کمتر از هجده سال تمام داشته باشد و عمل ارتکابی از مصادیق محاربه و افساد فی الارض نباشد، مرتکب به حداکثر مجازات مقرر در این ماده محکوم می‌شود.


    وکیل کیفری و مواد مخدر در اصفهان  با بهره گیری از فن بیان و تسلط به علم روانشناسی و شخصیت شناسی،بهره گیری از دانش روز در زمینه جرم شناسی با استفاده از اطلاع نسبت به ابزارهای نوین همچون  پلیس علمی  ،اثر انگشت ،خطوط چهره شناسی و امثالهم می تواند با ایجاد زمینه مناسب جهت شناخت چرایی انجام جرم توسط متهم برای روشنتر شدن ذهن قاضی و توجیه او نسبت به شرایط ارتکاب جرم که بعضا تحت شرایطی قابل تخفیف و تبدیل برای میزان مجازات مجرم میباشد ،سعی کند بیشترین حالت عفو و بخشش را برای موکل خود به ارمغان آورد. آراء اخذ شده توسط وکیل اصفهان نشان از این دارد که ما با یافتن بهترین راه حل جهت دفاع از متهم مواد مخدر برخوردار از سوابق موفق زیادی در این باب هستیم. 


   
  قانونگذار برای برخی از جرائم مربوط به مواد مخدر، حکم اعدام و برای برخی دیگر حکم حبس بویژه حبس های طولانی مدت را مقرر نموده است. وکیل کیفری اصفهان و بهترین وکیل مواد مخدر اصفهان در تمامی جرائم مربوط به مواد مخدر به ویژه جرائم منتهی به اعدام فعالیت نموده و در بسیاری از موارد ، موفق به تخفیف ویژه در مجازات مجرم می گردد.      بررسی مجازاتهای مواد مخدر توسط وکیل خبره مواد مخدر اصفهان 

  کشف مواد مخدر

     قانون گذار در این زمینه جهت حفظ نظم و آرامش جامعه اقدام به برخورد با مجرمین افیون های اعتیاد آور کرده است و ضمانت اجراهای سنگینی برای آن جرایم در نظر گرفته است که از جمله آن، در قانون مبارزه با مواد مخدر عبارتند از:

    اعدام

    با توجه به قانون مبارزه با مواد مخدر، حکم اعدام مشمول چهاردسته از جرائم مربوط به مواد مخدر و حمل میزان معینی از مواد مخدرهای صنعتی و غیرصنعتی می باشد.

  چهار دسته ای که به علت نوع عمل ارتکابی محکوم به اعدام می باشند عبارتند از:

  اگر ارتکاب جرائم مربوط به مواد مخدر با حمل اسلحه گرم و یا استفاده از آن به قصد مقابله با مأموران مبارزه با مواد مخدر و یا دیگر نیروهای انتظامی باشد؛

  در صورتی که مجرم مورد نظر، نقش اساسی از جمله سردستگی، پشتیبانی مالی و یا سرمایه گذار اصلی در حیطه ارتکاب جرم مورد نظر را داشته باشد.


  در صورتی که مجرم از نوجوانان و کودکان زیر هجده سال ویا از مجانین جهت ارتکاب جرم استفاده نموده باشد؛

  در صورتی که فرد محکوم، سابقه محکومیت به اعدام و یا حبس ابد و یا بیش از پانزده سال حبس را به موجب قانون مواد مخدر داشته باشد.

  همچنین ممکن است مجرم، جزء هیچ کدام از دسته های مذکور نباشد اما با توجه به میزان مواد مخدر مندرج در پرونده، به حکم اعدام و دیگر محکومیت های مشدد محکوم گردد.پرونده های مربوط به مواد مخدر بسیار حساس و پیچیده بوده که باید به متخصص آن ، علیرضا شیشه گر وکیل خبره و عالی  در مواد مخدر و دادگاه انقلاب اصفهان مراجعه شود
   .

   حبس

  جرایم موضوع مواد ۲-۴-۵-۶-۸-۹-۱۲-۱۴-۲۱-۲۲-۲۳-۲۶-۲۷-۴۰
  شلاق جرایم موضوع مواد ۲-۳-۴-۵-۸-۹-۱۲-۱۶-۱۹-۲۰-۲۱-۲۲-۲۶-۲۷-۴۰

  شلاق

  جرایم موضوع مواد ۲-۳-۴-۵-۸-۹-۱۲-۱۶-۱۹-۲۰-۲۱-۲۲-۲۶-۲۷-۴۰


  جزای نقدی

  جرایم موضوع مواد ۲-۳-۴-۵-۸-۱۴-۱۶-۱۹-۲۰-۴۰

  مصادره اموال
  بند ۴ ماده ۴ و تبصره ماده ۴، بندهای ۴-۵-۶ ماده ۵، بند ۶ ماده ۸ و تبصره ۱ ماده ۸، ماده ۱۳، ماده ۱۴، ماده ۴۰

  عوامل موثر در تعیین مجازات با توجه به میزان و انواع مجازات های مجرمین مواد مخدر، متوجه می شویم که قانون گذار این عوامل را در تعیین مجازات در نظر گرفته است. علل عینی و شخصی، یعنی توجه به شرایط و ویژگی های خاص مرتکب می شود مثل انگیزه، سابقه، سمت، نحوه ارتکاب، وضعیت معاش، وضع خانوادگی و...

  در کنار عوامل فوق که گاهی منجر به کاهش و گاهی سبب افزایش میزان و شدت مجازات می شوند عوامل دیگری می باشند که قطعا منجر به شدت ضمانت اجرای کیفری می شوند، مانند: تعدد و تکرار جرم. البته نباید فراموش کرد که آزادی مشروط، توبه، کیفیات مخففه و تعلیق اجرای مجازات نیز نمونه های کاهش ضمانت اجرای کیفری جرایم مواد مخدر می باشند
   .

  وکیل ارزان و خوب در اصفهان وکیل جرایم رایانه ای و اینترنتی و فضای سایبری اصفهان